Vaše cateringová společnost

Anežský klášter

Klášter sv. Anežky České založila přemyslovská princezna Anežka, sestra krále Václava I., zřejmě roku 1231 jako první klášter klarisek severně od Alp.

Jde o první gotickou stavbu v Praze. Klášter byl ve své době významným duchovním centrem ovlivňujícím dějiny našeho národa, ale také přemyslovským pohřebištěm. Po smrti jeho zakladatelky však skončila doba rozkvětu a význam kláštera postupně upadal. Před demolicí v rámci "asanace Starého Města" ho zachránilo úsilí Jednoty pro obnovu kláštera blahoslavené Anežky. Od roku 1963 byl rekonstruován pro potřeby Národní Galerie.

Restaurace U Anežky

V prostorách Anežského kláštera provozujeme restauraci se zahrádkou, kterou nabízíme na privátní akce. Pokud plánujete rodinnou nebo narozeninovou oslavu, piknik, uzavřené jednání, konferenci nebo jen hledáte komorní prostor v centru Prahy, připravíme Vám občerstvení a dekoraci prostor dle Vašeho zadání a požadavků. Těšíme se na Vás.

Pro více informací o jednotlivých prostorech a doporučení dalších zajímavých prostor, zájem o prohlídky, ověření dostupnosti prostor a rezervace, prosím kontaktujte:

Natálie Bystřická
Sales&Marketing Manager
Tel: +420 221 990 512
Mobil: +420 724 016 564
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.