Vaše cateringová společnost

Pražský hrad

Pražský hrad je zařazený na seznam světového dědictví UNESCO a je nejvýznamnější českou památkou. Jedná se o komplex několika budov různých architektonických stylů. Španělský sál, Rudolfova galerie, Rothmayerův sál, Nové salony, Míčovna a Jízdárna mohou být využity ke komerčním účelům.

Španělský sál Pražského hradu - dlouhý 43 m, široký 21 m a vysoký 12 m, se nachází v Severním křídle Nového paláce na II. nádvoří Pražského hradu v sousedství Rudolfovy galerie. Byl vybudován na přání císaře Rudolfa II. v letech 1602–06 podle projektu G. M. Filippiho jako prostor pro císařovu obrovskou sbírku soch. Nachází se nad bývalými konírnami, v nichž císař choval koně vzácného španělského plemene – odtud je odvozen název sálu. Sál měl původně uprostřed sloupy, které podpíraly malovaný strop, dnešní podoba je výsledkem několika rozsáhlých přestaveb. Z rudolfinské doby se zachovala část štukové výzdoby stěn. Dnes se ve Španělské sále konají významné státní akty, koncerty a společenská setkání.

Míčovna - zahradní budova s bohatou historií postavena v renesančním stylu.

Rudolfova galerie - prostora s délkou 47 m a šířkou 10 m v sousedství Španělského sálu.

Pro více informací o jednotlivých prostorech a doporučení dalších zajímavých prostor, zájem o prohlídky, ověření dostupnosti prostor a rezervace, prosím kontaktujte:

Natálie Bystřická
Sales&Marketing Manager
Tel: +420 221 990 512
Mobil: +420 724 016 564
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.